Strona główna Poradniki erotyczne Jaki wpływ ma stres na twoje pożycie seksualne?

Jaki wpływ ma stres na twoje pożycie seksualne?

1375

Niestety jak wszyscy wiemy – stres może mieć fatalny wpływ na seks, oraz na związki. Dlatego też dziś przedstawimy ci, jak możesz to naprawić, oraz cieszyć się lepszym seksem!

Jaki wpływ ma stres na twoje pożycie seksualne?

Zacznij od identyfikacji problemu

Czasem ogromnym czynnikiem stresogennym może być twoja praca, brak odpoczynku, bądź też jakiś problem, z którym nie możesz się uporać. W takim wypadku najlepiej jest zadbać o to, aby postarać się ten problem rozwiązać, ponieważ wtedy zdecydowanie łatwiej będzie ci rozwiązać ten kłopot. Porozmawianie o tym z partnerką również może być świetnym pomysłem, ponieważ jeśli rozwiążecie ten problem razem, to łatwiej wam będzie później zgrać się w tym związku. Jeśli jednak nie chcesz zwierzać się swojej partnerce, zawsze możesz udać się do specjalisty.

Jakie są sposoby na to, aby rozwiązać problem ze stresem?

Uprawianie ćwiczeń może być jednym z lepszych sposobów na to, aby sprawić, żebyś miał mniejsze poziomy kortyzolu w organiźmie – czyli łopatologicznie mówiąc – łatwiej będzie ci się odstresować. Naturalnie aby zacząć uprawiać sport regularnie trzeba mieć więcej motywacji, ale jeśli uda ci się zacząć I trzymać rutynę sportową, to na pewno będziesz w stanie zadbać o to, aby ten poziom stresu był niższy. Dodatkowym plusem uprawiania sportu jest to, że będziesz jeszcze bardziej atrakcyjny w oczach partnerki, co może doprowadzić do tego, że w waszym związku będzie się lepiej układało.

Jakie są konsekwencje tego, że nie rozwiążesz tego problemu?

Przede wszystkim może dojść u ciebie problem z libido, bądź też po prostu z utrzymaniem wzwodu. Seks przede wszystkim stanie się krótszy, mniej intensywny, oraz po prostu będziesz miał na niego mniejszą ochotę, a wiadomo co się dzieje w związku, kiedy seks staje się coraz gorszy. Nie da się ukryć, ale jednym z pierwszych filarów związku jest właśnie seks. Jeśli ta podstawowa potrzeba w związku nie zostanie zapewniona, to prawie pewne jest to, że nie coś w tym związku zacznie się psuć, a partner zacznie szukać tego gdzie indziej. Naturalnie pierwsze miejsce, do którego zazwyczaj zwracają się desperaci, to internet. W końcu darmowe filmy porno na pornbank.pl to najłatwiejszy sposób, aby szybko się zaspokoić. Stres również może sprawić, że twoje zdrowie bardzo się pogorszy. Nerwica, problemy psychiczne, problemy ze snem to tylko początek problemów.

Czy jeśli nie masz czasu, to istnieje jakieś szybsze rozwiązanie tego problemu?

Niestety, ale nie. Ignorowany I długo gromadzony w sobie stres może mieć katastrofalne skutki dla ciebie I twojego organizmu, a na dodatek jeśli nie zadbasz o to, aby w miarę szybko się go pozbyć, to odkręcanie tego może cię kosztować wiele miesięcy terapii, oraz dbania o to, abyś wrócił do normy z poziomami swojego stresu.

Czego warto jeszcze spróbować?

Masaży relaksacyjnych, jogi – może nie jest to do końca męskie, jednakże z drugiej strony rozciąganie może pozwolić ci na odczucie lepszego ,,przyłączenia” twojej jaźni do twojego ciała, co na pewno sprawi, że być może poczujesz się trochę lepiej. Być może nawet namówisz na wspólne ćwiczenie partnerkę, przez co jeśli zdecyduje się zrobić seksowny striptiz przed tobą, to będzie mogła się wywijać o wiele lepiej. Naturalnie najlepiej jest łączyć ćwiczenia z terapią, ale nie każdy ma na to aż tyle czasu.