Strona główna Poradniki erotyczne Top 5 sposobów na bezpieczny seks

Top 5 sposobów na bezpieczny seks

1277

Bezpieczny seks to priorytet każdej pary, która nie chce jeszcze (bądź i nawet wcale) mieć dzieci. W końcu bardzo łatwo jest doprowadzić do zapłodnienia, dlatego też dziś przedstawiamy wam top 5 najlepszych sposobów na to, aby móc uprawiać bezpieczny seks, a ruchanie sprawiało prawdziwą rozkosz!

Top 5 sposobów na bezpieczny seks

Plastry

Ostatnio coraz modniejszym rozwiązaniem są plastry antykoncepcyjne. Co prawda ich skuteczność może się niekiedy wahać od około 1/3 na 1/4 , chociaż nie jest to reguła, jednakże wiele zmienia tu czynnik ludzki. Przecież tak jak z tabletką antykoncepcyjną, można po prostu zapomnieć jej wziąć. Co jeszcze można powiedzieć o samych plastrach antykoncepcyjnych? Na pewno to, że stają się modne, z tego powodu, że bardzo łatwo się z nich korzysta, a coraz to nowsze wersje mają coraz lepszą skuteczność, jeśli chodzi o zapobieganie ciąży.

Prezerwatywy

To chyba podstawa jeśli chodzi o zabezpieczanie się przed niechcianą ciążą. Niedrogie, łatwe do użycia rozwiązanie, które jest przez sporą ilość osób pomijane, bądź też po prostu nielubiane. Najczęstszym argumentem jest tutaj oczywiście to, że ,,zmniejszają przyjemność z seksu” lub ,,pękają” – otóż jest to nic innego jak skutki niedopasowania prezerwatywy – po dobraniu odpowiedniej marki, oraz odpowiedniego rozmiaru do naszego członka seks z prezerwatywą może nawet stać się przyjemniejszy od zwykłego zbliżenia (a przynajmniej mniej ryzykowny). Jeśli nie wiesz, jak dostosować prezerwatywę ,,pod siebie” to najlepiej będzie, jeśli kupisz sobie ,,mix prezerwatyw” które są coraz częściej dostępne w internetowych sex shopach.

Wkładki antykoncepcyjne

To również coraz popularniejszy sposób na bezpieczny seks. Występują one zazwyczaj w formie kubeczka, który wkłada się w ten sposób, aby zakrył on wejście do macicy. Można uznać to za coś w rodzaju prezerwatyw dla kobiet, jednakże nie każda kobieta może taką wkładkę stosować, ponieważ może się na przykład pojawić reakcja alergiczna, bądź też inny, niepożądany efekt uboczny. Zdecydowanie lepiej jest przed stosowaniem takiego rozwiązania udać się do lekarza specjalisty ginekologa, który dobierze odpowiednią formę antykoncepcji, uprzednio badając pacjentkę.

Wazetkomia/podwiązanie jajników

Jest to dość drastyczna metoda, bo wiąże się to ze stałym odcięciem nasieniowodów/jajowodów w organizmie człowieka, przez co nie ma tak naprawdę cały cykl zapłodnienia zostanie przerwany. W większości przypadków nie jest to odwracalna metoda, jednakże w tym przypadku mamy 100% pewność, że nie dojdzie do ciąży.

Tabletki antykoncepcyjne

Naturalnie również jedną z najczęściej wykorzystywanych metod antykoncepcyjnych są również tabletki. Są one dość skuteczne, ale w przypadku pominięcia dawki istnieje problem potencjalnego zapłodnienia, nie mówiąc już o efektach ubocznych przy odstawieniu. Dlatego też przed zdecydowaniem się na ten sposób, najlepiej jest udać się do ginekologa, który dobierze odpowiednią dawkę oraz tabletki.