Strona główna Poradniki erotyczne Jak odpowiednio zabezpieczyć się przed chorobami wenerycznymi?

Jak odpowiednio zabezpieczyć się przed chorobami wenerycznymi?

1464

Odpowiednie zabezpieczenie podczas seksu powinno być w dzisiejszych czasach priorytetem dla osób, które cenią swoje zdrowie oraz to, że nie będą musieli w przyszłości dzielić się obowiązkami rodzicielskimi z partnerem którego nie chcą poślubić, bądź nie będą musieli udawać się na tą ,,kłopotliwą” wizytę u lekarza. Jakie więc są najlepsze sposoby na to, aby zabezpieczyć się przed chorobami wenerycznymi?

Jak odpowiednio zabezpieczyć się przed chorobami wenerycznymi?

Prezerwatywy

Otóż to, prezerwatywy to jeden z najstarszych oraz najskuteczniejszych sposobów na to, aby uniknąć chorób wenerycznych, ale i również niechcianej ciąży. Naturalnie nie istnieje jeszcze łatwy, tani oraz powszechnie dostępny sposób na to, aby zabezpieczenie dawało skuteczność rzędu 100%, jednakże mimo to, prezerwatywy bardzo mocno ograniczają to ryzyko, dlatego też warto je stosować kiedy uprawiamy seks z osobą z którą nie jesteśmy w związku, bądź też mamy kilku partnerów seksualnych na raz. Dodatkowo. Warto jest zmniejszyć ilość partnerów seksualnych do tych najbardziej zaufanych. Każda osoba, która jest aktywna seksualnie może zarazić się chorobą weneryczną. Większe ryzyko na zachorowanie na choroby weneryczne mają osoby, które mają większą ilość partnerów seksualnych oraz te, które nie zawsze dbają o odpowiednie zabezpieczenie przed stosunkiem.

Odpowiednia higiena

Oczywiście dbanie o higienę miejsc intymnych jest bardziej środkiem zapobiegawczym, niż pewnym sposobem na zabezpieczenie się przed chorobami wenerycznymi, ale mimo to jest to i tak sposób z którego powinniście korzystać –  chociażby dlatego, żeby nie psuć radości z seksu partnerowi.

Regularne badania

Może i wydaje się to kłopotliwe, ale eksperci w tej dziedzinie rekomendują, aby udawać się na badania pod kątem wykrycia chorób wenerycznych przynajmniej raz w roku, aby sprawdzić czy na pewno nie jesteśmy już chorzy, ponieważ brak takiego badania tylko zwiększa nasze szanse na zachorowanie.