Strona główna Poradniki erotyczne Dlaczego coraz więcej osób pozostaje w związkach bez ślubu?

Dlaczego coraz więcej osób pozostaje w związkach bez ślubu?

1405

Nie da się ukryć, że ślub w naszych czasach stał się czymś, co kiedyś było totalnie nie do pomyślenia, czyli normalnością. Jednakże dlaczego tak jest? Dlaczego coraz mniej osób się żeni, oraz jeszcze mniej w ogóle ma ochotę, aby jakkolwiek formalizować związek? Zaraz ci to przedstawimy.

Dlaczego coraz więcej osób pozostaje w związkach bez ślubu?

Wiele osób chce księcia (albo księżniczkę) z bajki

Kiedy stawiamy naszym partnerom wysokie wymagania, nawet zanim nasz związek zacznie się na dobre, to możemy zmarnować szansę na szczęście. Zwykle zależy nam, aby nasi partnerzy zawsze brali pod uwagę nasze potrzeby, ale z biegiem czasu okazuje się, że nasz partner nie chce lub nie chce spełniać naszych oczekiwań. Logicznie rzecz biorąc, prędzej czy później pojawią się niespełnione oczekiwania, które będą nas denerwować, więc coraz mniej z nas zostanie z nim partnerami, tylko dlatego, że nie jest on wyśnionym ideałem. Kiedy mamy nierealistyczne oczekiwania wobec naszego partnera i nie widzimy, że powinniśmy z nim porozmawiać i osiągnąć pewne porozumienie, zwykle unikamy faktu, że nasz partner nie jest „tym jedynym” i unikamy tego faktu. Odkrywamy, że istnieją miliony powodów, aby zracjonalizować rozstanie, a w pewnym momencie nawet oskarżamy się o to, że to my jesteśmy toksyczni. Ludzie często próbują zmienić ważne w swoim życiu osoby, ponieważ uważają, że związek jest doskonały tylko wtedy, gdy partner myśli i robi to co oni jemu każą. Efektem tego myślenia jest jedynie pogorszenie relacji między partnerami. Nie możesz po prostu kochać pewnych cech swojego partnera, ponieważ to nie jest istota związku, ale oczywiście nie możesz po prostu zaakceptować wszystkiego bez żadnych obiekcji. Jeśli twoja ukochana osoba zachowuje się w sposób, który cię rani, daj jej znać i spróbuj rozwiązać problem.

Z czasem chcemy czegoś innego

Niestety, związek polega na współpracy dwóch osób, aby osiągnąć cel zwany ślubem. Niestety, gdy dochodzi do tego rodzaju dialogu i nie można osiągnąć porozumienia, związek między tymi osobami się zazwyczaj kończy. Czasami, gdy patrzysz na swojego partnera, pierwszą myślą, o której myślisz, jest to, że masz już go serdecznie dosyć. Niestety, kiedy myślimy w ten sposób o naszym partnerze, nie lubimy być przez niego zauważani, a to nas tylko irytuje, najlepiej rozważyć tutaj rozwiązanie tego związku.

źródło: https://www.eroc.pl