Strona główna Poradniki erotyczne Dlaczego będąc w związku mamy częściej ,,mokre” sny?

Dlaczego będąc w związku mamy częściej ,,mokre” sny?

1215

Tak zwany „mokry sen” to nie tylko domena mężczyzn, ale także kobiet. Ale co powoduje, że ludzie mają erotyczne sny? I dlaczego to właśnie będąc w związku mamy je częściej, niż zwykle?

Dlaczego będąc w związku mamy częściej ,,mokre” sny?

Mokry sen to nie tylko fikcja

Niby tak nie jest, ale musimy pamiętać, że nie mamy wpływu na sny i świadomie tworzymy erotyczne fantazje (na przykład oglądając sex fotki), aby zwiększyć nasze podekscytowanie erotyczne. Co ciekawe, sny seksualne niekoniecznie są ekscytujące. Ich trwanie zachodzi pomiędzy różnymi przeszkodami, niespodziankami i nagłymi zmianami w fabule. Wszystko zależy od naszej kreatywności, chęci i głębokości danego snu. Badanie przeprowadzone przez panów o imionach Van de Castle i Hall w 1966 r. wykazało, że męskie sny seksualne są bardziej wyraźne, zwykle agresywne, a kobiety, które się w nich pojawiają, są zwykle anonimowe. Jeśli chodzi o sny seksualne kobiet, Udowodniono, że często jest to możliwe, że kobiety uprawiają seks z przyjaciółmi.

Na intensywność naszych snów wpływa samokontrola

Eksperckie badania potwierdziły, że aktywność różnych obszarów mózgu zmienia się podczas różnych faz snu, zmniejsza się podczas snu głębokiego i zwiększa podczas snu z szybkimi ruchami gałek ocznych. W szczególności aktywowany jest obszar odpowiedzialny za przetwarzanie danych związanych z emocjami i pamięcią, podczas gdy miejsce w fazie REM (kora przedczołowa) jest nadal nieaktywne, co odpowiada za naszą samodyscyplinę. Osoby, które mają na przykład uszkodzoną korą przedczołową są zwykle agresywne i wulgarne. Poziom aktywności kory przedczołowej różni się w zależności od osoby i ta różnica może również wystąpić podczas snu.

Ale dlaczego to akurat w związku dzieje się częściej?

To bardzo proste, ponieważ będąc w związku, są czasem takie okresy, gdzie nie jesteśmy aktywni seksualnie, prawda? Może to być spowodowane brakiem chęci na seks, stresem bądź nawet i wyjazdem – przez co nasz naturalny cykl ,,bzykania” zostaje przerwany, przez co tak naprawdę nie mamy naszego standardowego ,,ujścia” tych żądz – przez co zostaje to prze-konwertowane na nasze sny, co może podpowiadać nam, że na przykład uprawiamy zbyt mało seksu, bądź też nie czujemy się w odpowiednim stopniu zaspokojeni seksualnie.