Strona główna Poradniki erotyczne Czy warto jest być w związku na odległość?

Czy warto jest być w związku na odległość?

1342

Wiele osób wątpi, czy miłość na odległość jest możliwa, bo przecież coraz więcej osób zaczyna nawiązywać taki związek – jednakże nie zawsze z sukcesem. Jednakże czy warto szukać miłości na odległość, czy lepiej jest porzucić ten pomysł? O tym dowiesz się już za chwilę!

Czy warto jest być w związku na odległość?

Miłość na odległość ma swoje zalety – ale i wady

Ograniczone widzenie jest jedną z głównych wad tego stylu życia. Innym problemem jest to, że taki partner może nasz zdradzać – nie wspominając o tym, że w takiej sytuacji nie ma fizycznego kontaktu między partnerami – co uniemożliwia regularne pożycie seksualne. Z zalet można powiedzieć, że chociaż jesteśmy daleko od siebie, wciąż mamy kogoś, kto może omówić z nami najbardziej drażliwe tematy. Dla większości par nawet zdalne rozwiązywanie kłopotów nie stanowi problemu.

Erotyka nie istnieje

Często sytuacja pożycia seksualnego w takim związku jest zła, ponieważ partnerzy nie mogą się często spotykać. Oczywiście zdarzają się również takie rzeczy, jak okazjonalny seks, ponieważ jak wszyscy wiemy, ponieważ partner jest daleko, potencjalna pokusa jest bardzo bliska. W końcu twój partner najprawdopodobniej znajdzie tę zdradę, prawda?

Dlaczego ten rodzaj związku jest popularny?

Bo jest to bardzo wygodne. Wiele osób boi się także nawiązywania relacji z osobami, które są w tym samym miejscu z powodu lęku lub nadmierną nieufnością. Osoby niedojrzałe emocjonalnie również lubią nawiązywać tego typu relacje, ponieważ potrafią znaleźć sposób na pozbycie się negatywnych emocji, wnosząc niewielki wkład w życie związku, zachowując przy tym zdolność bycia kochanym. Miłość na odległość jest jedną z najgorszych form miłości, ponieważ każdy chce i potrzebuje intymności, dobrego seksu i ciepłych słów, nie mówiąc już o drugiej osobie śpiącej obok niego – a zamiast tego ma zimne łóżko i filmy erotyczne, co po jakimś czasie przestaje satysfakcjonować. Zasypianie samotnie w łóżku jest nieprzyjemne i każdy to przyzna – nawet ci, którzy mają taki związek. Dlatego najlepiej jest znaleźć kogoś bliżej nas – bo to będzie w stanie zapewnić intymność, której potrzebuje każdy z nas.

Związki na odległość a trwałość takiego związku

Kolejną, ważną kwestią jest to, że takie związki po prostu nie są trwałe. Zazwyczaj taki związek jest w stanie utrzymać się nawet do roku – a później brak wygody zaczyna o sobie przypominać, przez co zaczynają się tarcia, a następnie problemy – które przeradzają się w kłótnie, których zazwyczaj na odległość nie da się łatwo rozwiązać.